Facebook’tan Kazanç Elde Edin

 

Dünyanın en popüler sosyal medya aracı olan Facebook 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg ve üç arkadaşı tarafından üniversite öğrencileri arasında bilgi alışverişi yapılması amacıyla kurulmuştu. Çok ilgi göründe önce Boston civarındaki okulları, Ivy Ligi okullarının tamamını ve sonunda da ABD’deki tüm okullarda kullanılmaya başladı. Günümüzde ise dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biri haline gelerek en çok da kurucusu olan Mark Zuckerberg’e kazandırdı. Bugün facebook Dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcısı bulunan, yıllık 300 milyon USD geliri olan dev bir siteye dönüştü. Dünyanın çeşitli merkezlerde 3000’den fazla çalışanı bulunan FaceBook, Google’dan sonra internetin en çok tıklanan websitesidir.

Peki bu kadar popülariesi yüksek olan bir site abonelerine para kazandırır mı?

Elbette ki kazandırır, ama kimlere?

Facebook Para Rehberi, Facebook’tan para kazanmak Eğitim seti gibi materyaller hazırlayarak bunları pazarlayan kişilere iyi para kazandırıyor. İnternetten para kazanmak, Facebook’tan para kazanmak isteyen kişiler bu kişilere inanarak bu kitaplara, DVD setlerine para vererek satın alıyorlar. Dolayısıyla bu materyalleri alan değil de satanlar para kazanıyor. Bu nedenle bu tür tuzaklara düşmemenizi tavsiye ediyoruz.

Bunların dışında Facebook’tan nasıl para kazanılır?

Bu kadar ziyaretçisi yüksek olan bu sosyal mecradan para kazanmak için abone, takipçi sayısı yüksek hesaplar oluşturmak gerekmektedir. Büyük markalar, sanatçılar, sporcular gibi tanınmış kişilerin açtığı hesapların abone sayısı kısa sürede artıyor. Bu sayıyı arttırmak için çeşitli tanıtım yolları, promosyonlar da yapılıyor. Daha sonra bu markalar ürünlerinin, hizmetlerinin reklamlarını bu platformda takipçilerine duyurarak para kazanabiliyorlar. Bu kadar kişiye reklam yolu işle ulaşmaya çalışsalar maliyeti çok yüksek olacaktır, ancak Facebook sayesinde ücretsiz reklam ve tanıtımlarını yapabiliyorlar. Bu nedenle Facebook’tan para kazanmak için ilgi çekecek bir hesap açın. Abone sayısının artması ve trafiğinin yüksek olması için ilgi çekici paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. Facebook’tan para kazanmak adı altında site açanlarda sizin üzerinizden reklam gelirleriyle iyi para kazanabilmektedir. Dilerseniz bu yüksek takipçili hesaplarınızı ücret karşılığı devredebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. recep dedi ki:

    İnternetten para kazanma sektörü hakkında araştırma yaparken sitenizle karşılaştım. Gerçekten harika bilgiler vermişsiniz. Facebook ile tam bana göre bir sistem. Çünkü zamanımın çoğu facebookta geçiyor. Verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

  2. AYSEL' DEN dedi ki:

    Merhabalar,halen Mesleki Teknik Anadolu Llisesinde Yiyecek içecek hizmetleri alan öğretmeniyim..İzmir Balçova’da evimde,butik pasta,tatlı tuzlu kurabiyeler,kişiye özel,günün anlam ve önemine göre pasta siparişini hjyenik olarak ve kaliteli malzemelerle alabilirim.

BİR YORUM YAZ