Paylaş:
 1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Evde Konserve Yapıp Satmak – 2021’de Evden Para Kazan!

Evde Konserve Yapıp Satmak – 2021’de Evden Para Kazan!

evde konserve yapıp satmak
Kışa hazırlık yapmanın en iyi yollarından biri de konserve yapmaktır. Böylelikle mevsiminde aldığınız ürünleri zamanı geçtiğinde en doğal halinden tüketme imkanı bulursunuz. Peki evde konserve yapmanın size aylık en az 3.000 TL kazandırabileceğini söylesem, ne dersiniz?

Evet, binlerce ev hanımı evde konserve yapıp satarak para kazanıyor. Evden ek iş yapmanın en kolay yöntemlerinden biri olan evde konserve yapıp satmak, sizlere de istediğiniz maddi rahatlamayı sağlayabilir.

“Peki ama nasıl?” diyenler içini ferah tutsun. Bu yazımda sizlere evde konserve yapıp satmak için nelere ihtiyacınız olduğunu detaylıca anlatacağım. Konserve seçeneklerinden satış noktalarına kadar birlikte ilerleyeceğiz. Hazırsanız vakit kaybetmeden başlayalım. E daha para kazanacağız değil mi?

Evde Terzilik Yapmak en az 5.000 TL kazandırıyor! Detayları öğrenin…

Evde Konserve Yapmanın Maliyeti

evde konserve yapmanın maliyeti
Evden Ek İş Konserve Yapmak

Hepimizin bildiği gibi konserve, meyve veya sebzelerle yapılan bir saklama türüdür. Ürünleri kaynatarak konservelere alarak, kapağını açmadığımız yani hava almasını engellediğimiz sürece aylarca muhafaza edebiliriz. Evde konserve yapmanın maliyeti Pazar fiyatlarına göre değişir.

Bu konuda size tavsiyem ürünleri halden alabilirsiniz. Ya da semt pazarlarından temin etmek daha kolayınıza geliyorsa, pazara sabah yerine akşamüstü giderek ucuzlayan meyve ve sebzelerden faydalanabilirsiniz.

Aslında hangi ürünün konservesini yapmak istediğiniz de bu işte çok önemli. Evde konserve yapıp satmak için ihtiyacınız olan malzemeleri kendiniz belirleyin. Dönemine göre en uygun meyve ve sebzeleri tercih edin. Alışverişinizi yaptıktan sonra geriye kalan tek şey ürünlerinizi pişirmek ve kavanozlara koymak.

Elinizdeki kavanozları kullanabilirsiniz. Ya da daha çok üretim yapmak istiyorsanız yeni kavanozlar satın alabilirsiniz. Buradaki önemli nokta ise kavanozlarınızın şekli. Mümkün olduğunca aynı kavanozları kullanmaya özen gösterin.

İşte evde konserve yapmanın maliyeti bu kadar düşük. Tüm bu az maliyete rağmen kazancı da bir o kadar yüksek olan evde konserve yapıp satmak işi, evden para kazanmanın en iyi yöntemlerinden biri.

Yaprak Sarması Yapıp Satmak ister misiniz? Bu iş tam size göre!

Evden Konserve Nasıl Satılır?

evde konserve nasıl satılır
Evden Konserve Yaparak Para Kazanma

Şimdi gelelim evden yaptığınız konserveleri nasıl satacağınıza. Özellikle son yıllarda organik ve ev yapımı ürünlere olan ilginin çoğaldığı hepimiz biliyoruz. Bu sebeple de organik pazarlar, dükkanlar ve yalnızca organik ürünler satan web siteleri açılmakta. Siz de bu noktalara evinizden satış yapabilirsiniz.

Evde Turşu Yaparak Para Kazanmak kadar kolayı yok! Bu yazımız ilginizi çekebilir.

Organik Pazarda Konserve Satmak

organik pazarda konserve satmak
Organik Konserve Satmak

Yaşadığınız şehirdeki organik Pazar noktalarını keşfedin. Hangi semtlerde organik pazarlar kurulduğunu iyice araştırın. Örneğin İstanbul’un Feriköy, Bakırköy, Kadıköy, Kartal ve Tuzla gibi birçok ilçesinde organik pazarlar bulunuyor. Ya da İzmir’de Bostanlı ve Alsancak gibi yerleşim alanlarının yoğun olduğu bölgelerde organik pazarları bulabilirsiniz.

Türkiye’nin pek çok şehrinde de organik pazarlar keşfedebilirsiniz. Ankara, Bursa, Antalya, Denizli gibi şehirlerde de pek çok organik pazar var. Burada önemli olan biraz alan araştırması yapmanız. Gerisi çok kolay. Konservelerinizi alıp pazarda satabilirsiniz. Ya da pazardaki bir tezgaha satarak evinize dönebilirsiniz.

Ek iş fırsatı! Evde Sabun Yapıp Satmak için ihtiyacınız olan her şeyi öğrenin! Bol kazançlı bir evde ek iş fırsatı…

Organik Dükkanlara Konserve Satmak

organik dükkanlara konserve satmak
Evde Konserve Yaparak Para Kazanma

Yediğimiz ürünlerde kullanılan kimyasallar arttıkça toplum olarak organik ürünlere rağbet göstermeye başladık. Bunu fırsat bilen işletmeciler de organik dükkanlar açtı. Neredeyse Türkiye’nin 81 ilinde artık organik dükkan bulabilirsiniz.

Özellikle İstanbul, Kastamonu, Sinop, Ankara, Antalya, İzmir, Denizli, Muğla, Hatay, Mersin ve Konya gibi şehirlerde neredeyse her ilçeden bir organik ürünler dükkanı bulunuyor. Bu dükkanlarla iletişime geçerek evden yaptığınız konserveleri satabilirsiniz. Evde konserve yapıp satmak da zaten çok yıllarca oldukça ilgi gören bir ek iş fırsatı olduğu için muhakkak bir organik dükkan bulacaksınız. Bana inanın!

Hanımların dikkatine! Evde Kanaviçe İşi Yaparak Para Kazanma yöntemlerini biliyor musunuz? Tüm tüyolar burada!

Konserve Satın Alan Firmalar

konserve satın alan firmalar
Evde Konserve Yapıp Satmak

Evde konserve yapıp satmanın bir diğer yolu da firmalarla iletişime geçmektir. Firmalarınızın yaşadığınız şehirde olmasında fayda var. Böylelikle evden dışarı çıkmanıza gerek bile kalmaz. Firmalar kendileri size gelerek konservelerinizi alabilir. Etrafında etiket olmayan kavanozlara koyacağınız ürünlere kendi etiketlerini yapıştırarak satış yapıyorlar.

Bu firmaları keşfedin. Gerekiyorsa muadil olarak birkaç konservenizi onlara ücretsiz paylaşın. Böylelikle onlara deneme imkanı sağlamış olursunuz. Hem elinizin lezzetine güvendiğinizi de gösterirsiniz. Bu durum hoşlarına gidecektir. Evde konserve yapıp satmak için bu firmaları tanımanız ve doğru iletişimi kurarak tanışmanız yeterli.

2021’de evden ek iş fırsatı: Evde Sirke Yapıp Satmak yeni işiniz olabilir!

Instagram ve Facebook’tan Konserve Satmak

Size organik pazarlara ve organik ürün satışı yapan dükkanlara nasıl konserve satabileceğinizi anlattım. Şimdi kendi işinin patronu olmak isteyenlere özel Instagram ve Facebook gibi milyonlarca insanın kullandığı uygulamalar üzerinden nasıl satış yapabileceğinizi anlatacağım.

 • Evde konserve yapıp satmak için yeni bir Instagram ve Facebook sayfası açın.
 • Sayfanızı dikkat çeken bir isim koyun. Örneğin “Leziz ve Organik Konserveler” gibi bir isim olabilir.
 • Ürünlerinizin organik ve ev yapımı olduğunu mutlaka belirtin.
 • Açtığınız sayfalara konservelerin güzel fotoğraflarını yükleyin.
 • Diğer organik ürün satışı yapanların sayfalarına göz atın. Rakiplerinizi tanımanız her zaman için çok önemli. Belki onların paylaştığı gönderiler size yeni fikirler verebilir.
 • Çok takipçisi olan insanlara mesajlar gönderin. Sizi fark etmelerini sağlayın.
 • Konservelerinizin fiyatını mutlaka yazın.
 • Her gün fotoğraf ya da video paylaşmaya özen gösterin. Bu sayfanızın etkileşimi arttıracak yani daha çok insana ulaşmanızı sağlayacaktır.
 • Gönderilerinizin altına hashtag yazmayı unutmayın. Örneğin, “#konserve #evyapımı #organik” gibi hashtagler ekleyebiliriniz.

İşte evde konserve yapıp satmak bu kadar kolay! Elinizin lezzetine güveniyorsanız bu işe başlamanızı öneririm. Dediğim gibi, binlerce ev hanımı bu sayede oturarak para kazanıyor. Siz de onlardan biri olabilirsiniz.

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü