Paylaş:
 1. Anasayfa
 2. Evde Ek İş
 3. Evde Kanvas Tablo Hazırlama İşi – 2021 Evde Ek İş Önerileri!

Evde Kanvas Tablo Hazırlama İşi – 2021 Evde Ek İş Önerileri!

kanvas tablo
Evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz, bol kazançlı bir ek işten bahsedeceğim. Evde kanvas tablo hazırlama işi ile çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Aylık düzenli olarak bu işten gelir elde eden insanların da olduğunu belirtmem gerekiyor.

Evde kendinize küçük bir atölye alanı oluşturup, bol kazanç sağlayabilirsiniz. Bunu bir ek iş olarak yapmayı düşünebilirsiniz ya da tam zamanlı bir iş kolu olarak tercih edebilirsiniz. Karar tamamen size kalıyor. Kanvas tablolar, ev, mekan dekorasyonlarında sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Bu nedenle popüler bir ek iş diyebilirim.

Birçok ölçüde, çeşit çeşit kanvas tablolar hazırlamak mümkün. Bu işi yapabilmek için bazı malzemelere ve izlemeniz gereken yollara ihtiyacınız var. Sizin için detaylıca araştırdım. Evde kanvas tablo hazırlama işi için neler bilmeniz gerekiyor  ve neler öğrenmek istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin!

Evde Kanvas Tablo Hazırlama İşi Nasıl Yapılır?

evde kanvas tablo nasıl yapılır
Kanvas tablo nasıl yapılır

Kanvas tablo, çeşitli resimlerin tuvale basılmasıyla üretilirler. Ev ve iş yeri dekorasyonlarında kanvas tablolar vazgeçilmezdir. Yani önü her zaman açık, bol kazançlı bir iştir. Evden kanvas tablo hazırlama işi nasıl yapılır? Mutlaka bilmeniz gereken şeyler var. Bunları sizler için sıraladım.

Profesyonel ve daha kolay bir şekilde kanvas tablolar hazırlamak için baskı makinesi gerekebilir. Bu makineleri araştırabilirsiniz. Ancak korkmayın makine olmadan, edineceğiniz çeşitli malzemelerle de evde kanvas tablo hazırlama işi yapabilirsiniz.

Size söyleyeceğimiz malzemelerde Youtube’dan kanvas tablo nasıl yapılır videolarını izleyerek, hazırlama işine geçebilirsiniz. Malzemeleri okurken bu işin nasıl yapıldığını zaten az çok anlayacaksınız. Hatta sizin için aşağıya bir video bırakıyorum, bence izleyin!

Evde Kanvas Tablo Hazırlamak İçin Gerekli Malzemeler:

 • Tablo iskeleti: Yani tuvali gereceğiniz çerçeve diyebiliriz. Bunun için çevrenizdeki marangoz ya da mobilyacılarla anlaşabilirsiniz. İstediğiniz boyutta tablo iskeletlerini sizlere yapabilirler. Tablo iskeleti için önemli olan nokta, seçilen ahşabın sağlam olmasıdır. Kalitesiz, ince ahşap hemen kırılabilir.
 • Tuval bezi: Kanvas tablo için uygun büyüklükteki tuval bezini almanız gerek. Estetik desenli çeşitli bezleri de tablo iskeleti için kullanabilirsiniz. Tuval bezine baskı yaptırmayı da tercih edebilirsiniz. Bunların hiçbirini tercih etmeyip düz tuval bezine kendiniz çeşitli dekoratif resimler çizebilirsiniz.
 • Kaliteli baskı: Baskıda ya da boyamada kaliteli boyalar tercih edilmelidir. Aksi taktirde baskı soluk olur ve bu durum insanların tablolarınızı almasını engelleyebilir.
 • Zımba makinesi: Tuvali tablo iskeletine sabitlemek için güçlü bir el zımba makinesi gereklidir.
 • Gerdirme pensesi: Tuvalinizi düzgünce gerip, sabitlemeniz için yardımcı bir malzemedir.

Kanvas Tablo Yapıp Satmanın Kazancı

evde kanvas tablo yapmanın kazancı
Evde ek iş

Kanvas tablo yapıp satarak aylık düzenli olarak gelir elde eden insanların olduğundan bahsetmiştik. Kazancınız, sizin evde kanvas tablo hazırlama işi için ayırdığınız vakte göre değişir. Ayda 10 tane ya da 50 tane kanvas tablo hazırlayıp satabilirsiniz. Bunun için kanvas tablo hazırlama işine iyi vakit ayırmalısınız.

İsterseniz yarı zamanlı olarak kanvas tablo işini bir ek iş olarak yapın ya da tam zamanlı olarak. Bu ikisinden kazanacağınız para elbette farklı olacaktır. Tam zamanlı olarak, düzenli kanvas tablo üreten insanlar aylık 3.000 TL – 4.000 TL kazanabiliyorlar. Boş zamanlarını nakde çevirmek isteyenler ise ek iş olarak kanvas tablo hazırlayıp satarak yine aylık ortalama 2.000 TL kazanabiliyor.

Vakit ayırabildiğiniz taktirde bu işten iyi paralar kazanarak işleri büyütebilirsiniz. Her şey sizin çaba ve emeğinize bağlı. Daha farklı bir evde ek iş fikri için Evde Davetiye Katlama İşi başlıkla yazıya göz atabilirsiniz.

Evde ek iş fikirleri hakkında Evde Dekoratif Mum Yaparak Para Kazanmak yazısına da mutlaka bir göz atın derim. Dekoratif mum yapıp satarak ayda 3.000 TL kazanma şansınız var!

Kanvas Tablo Yapmanın Maliyeti

evde kanvas tablo yapmanın maliyeti
Evde kanvas tablo işi

Kanvas tablo yapmanın maliyeti malzemelerinize göre değişir. Eğer baskı makinesiyle bu işe başlayacaksanız 6 – 7 bin TL civarında bir makine almanız gerekebilir. Ancak merak etmeyin! İşe ilk başlarken bu sizin için mümkün olmayabilir elbette. Bunun için yukarıda size bahsettiğimiz malzemeleri kullanabilirsiniz.

Bir marangoz ve matbaa ile anlaşarak rahatlıkla evde kanvas tablo hazırlama işi yapabilirsiniz. Böylelikle aylık 200 – 300 TL gibi bir maliyetle evde kanvas tablolar hazırlayabilirsiniz. Düzenli olarak bir marangozla ve matbaa ile çalışabilirseniz maliyetinizi azaltabilirsiniz.

Örneğin her ay marangozdan 10 adet tablo iskeleti istersiniz. Marangozda size uygun fiyata her ay tablo iskeleti hazırlar. Aynı şey matbaa da baskı için de geçerli. Bu iş için ikna edici ve sabırlı olmalısınız. Maliyetiniz, tabloların büyüklüklerine, malzeme kalitelerine göre değişecektir. Bunun için en kaliteli ve uygun fiyatlı malzemeleri bulmanız gereklidir. Malzemeleriniz için iyi araştırmalar yapmalısınız. Bulduğunuz ilk tuval kağıdını almayın, iyice fiyat araştırması yapın.

İlgili olarak şu yazıya da bakmak isteyebilirsin: Evde Tesbih Dizme İşi

Kanvas Tablo Satmak İçin İpuçları

evde kanvas tablo nasıl satılır
Kanvas tablo

Kanvas tablolarınızı hazırlamak kadar onları başarılı şekilde satmanız da çok önemlidir. İyi kazançlar elde ederek evde tablo hazırlama işini büyütebilirsiniz. Yarı zamanlı ek iş için başladığınız kanvas tablo hazırlama işine tam zamanlı olarak devam etmek isteyebilirsiniz.

Kanvas tablolarınızı pazarlayabilmeniz için bazı araştırmalar yaptım. Sizlere vereceğim ipuçları sayesinde reklamınızı başarılı şekilde yapabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

 • En başta internetten satış için belirtmem gerekiyor ki vergi ve yasal durumları araştırmalısınız. Belli bir kazanca kadar bu durum sıkıntı çıkarmayabilir. Ancak işleri büyütmeye başlarsanız, yasal durumlar size engel olabilir.
 • İnternette satış yapabileceğiniz birçok mecra var. Bunlardan en önemlileri sosyal medya mecraları. Örneğin kanvas tablo hakkında bir isimle Instagram hesabı oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz hesaba hazırladığınız kanvas tabloların fotoğraflarını güzelce çekin ve yükleyin. Yani Instagramı sizin ürünlerinizi sergilediğiniz mağazanız olarak düşünebilirsiniz.
 • Evde kanvas tablo hazırlama işi için shopier hesabı açın. Instagram hesabınızda, satışlarınız için Shopier hesabınıza yönlendirme yapın. Bu sayede daha güvenilir olacaksınız. Unutmayın, internette satışınız için en önemli şeylerden biri de güvenilir isim olmanız.
 • El işleri için Facebook grubu oluşturabilirsiniz. Bu gruba çevrenizdeki insanları ekleyebilirsiniz. Ayrıyeten çeşitli el yapımı ürünler ve satışları için var olan gruplara ve sayfalara katılabilirsiniz. Buralarda yaptığınız işleri paylaşabilirsiniz, Instagram hesabınıza yönlendirmeler yapabilirsiniz.
 • Yine Twitter hesabı oluşturup çeşitli hashtaglerden faydalanabilirsiniz.
 • İşleri biraz büyütme taraftarıysanız kendinize ait e – ticaret sitesi açabilirsiniz. Bunun için profesyonel hizmet alabilirsiniz.
 • Satışlarınızı sadece internet üzerinden satmak zorunda değilsiniz. Şehrinizdeki çarşılardan ve pazarlardan satışınız için faydalanabilirsiniz. Örneğin Kapalıçarşı’da hediyelik eşya, tablo satan yerlerle hazırladığınız kanvas tabloları satmaları için anlaşabilirsiniz. Ne kadar satış gerçekleşirse sizden belirli bir ücret alırlar. Bu olumsuz bir durum gibi görünse de çarşıdaki bu yerlere günde düzenli olarak müşteriler geliyor. Yani satışınızı hızlandırmanız için bu yerlerle anlaşabilmeniz iyi bir yol.

Kimler Evde Kanvas Tablo İşi Yapabilir?

kimler evde kanvas tablo yapabilir
Kanvas tablo işi

Evde kanvas tablo hazırlama işi için herhangi bir sınır koymamız doğru olmaz. Yukarıda sıraladığım aşamaları başarılı şekilde gerçekleştirebileceğine inanan herkes kanvas tablo işi yapabilir. El becerinize ve çalışkanlığınıza güveniyorsanız, bu ek iş sizin için yeni bir iş kolu olabilir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bursa, Mersin, Elazığ, Rize gibi Türkiye’nin her yerinde evde kanvas tablo hazırlama işi ile para kazanan insanlar var. Üstelik yaş, cinsiyet, meslek fark etmeksizin. Öğrenciyseniz ev hanımızsanız boş vakitlerinizde ek iş olarak evde kanvas tablo işi yapabilirsiniz. Yine memursanız ancak ek gelire ihtiyacınız varsa hafta sonları bu işi yapabilirsiniz.

İşi nasıl değerlendireceğiniz tamamen size kalıyor. Keyfiniz nasıl isterse… Siz de ben bu işi yapabilirim diyorsanız hadi hemen işe koyulun ve para kazanın!

Kanvas tablo işi hakkında daha fazla merak ettikleriniz varsa, aşağıya YORUM kısmına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz!

 

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü