Paylaş:
  1. Anasayfa
  2. Evde Ek İş
  3. Evde Hasır Şapka Yapımı! Her Birini Ortalama 200 TL’den Sat!

Evde Hasır Şapka Yapımı! Her Birini Ortalama 200 TL’den Sat!

hasır şapka yapıp satma
Evdeki boş vaktini kazançlı hale getirmek için sizlere harika bir fikirle geldi. Evde hasır şapka yapımı ile para kazanın! Evet yanlış duymadınız. Hasır şapka yapıp satmak gayet kazançlı bir ek iş. Bu ek işten nasıl para kazanırsınız? Nasıl bir yol izlemelisiniz detaylarıyla anlatacağım.

Son yıllarda özellikle ev hanımları ek kazanç elde etmek için ek iş arıyorlar. Ek işlerinizi evde oturduğunuz yerden yapmanız artık gayet mümkün. Bunun için kendinize uygun olan bir ek işi bulabilmeniz gerek. Yazılarımda sizler için birbirinden çeşitli ek iş fırsatlarını anlatıyorum. Evde hasır şapka yapımı da bunlardan birisi. Gün içerisinde boş vakti olan ve gelir elde etmek isteyen herkesin yapabileceği bir ek iş.

Evet yaz geldi, herkesin şapka ihtiyacı var. Şapka modellerinde en çok tercih edilen modellerden birisi de hasır şapkalar. Özellikle kadınların efil efil elbiselerle tercih ettiği bir şapka modeli. Oldukça popüler olan bu şapka modellerini, yazımdan sonra kendiniz yaparak para kazanabileceksiniz.

Kimler bu işi yapabilir? Kazancı ve maliyeti ne kadar? Nasıl satış yapabilirsiniz? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabını merak ediyorsanız, hadi okumaya hemen devam edin!

Ek İş Hasır Şapka Yapıp Satarak Para Kazanmak

evde hasır şapka yaparak para kazanmak
Evde hasır şapka yapımı ile para kazanın

Ek iş olarak hasır şapka yapıp satarak para kazanmanın gayet mümkün olduğunu söyleyebilirim. Biraz el işleriyle bağlantınız varsa bu sizin için çok kolay ve keyifli olacak. Son dönemlerde el yapımı ürünlerin ne kadar popüler hale geldiğini zaten biliyorsunuzdur. İşte bunu fırsata çevirmenin tam vakti. Özellikle yaz aylarında insanların hasır ürünlere olan ilgisi inanılmaz derecede fazla. Bu konuyla alakalı Hasır Sepet Örme İşi başlıklı yazım da ilginizi çekebilir.

Evet evde hasır şapka yapımı ile para kazanın dedim… Peki, hasır şapka yapımı işine nasıl girilir? Muhtemelen bu başlık ilgini çektiyse ve okuyorsan el sanatlarına meraklı birisiniz. Eğer öyleyseniz çok şanslısınız çünkü bu ek işi yaparken hem eğlenip, boş vakitlerinizi değerlendireceksiniz. Hem de çok iyi kazançlar elde edeceksiniz. Yaz aylarında herkesin birbirinden güzel hasır şapkaları görüp, içinin gittiğini biliyoruz.

Merak etmeyin, bu işe başlamanız hiç zor değil. Öncelikle iyi bir hasır şapka nasıl yapılır öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için Youtube’dan hasır şapka yapımı hakkında videolar izleyebilirsiniz. Ardından kendiniz evde deneyerek öğrenebilirsiniz.

İlk yapacağınız şapkalar elbette dünya harikası olmayacak. Başta zorlanmanız gayet normal, bu sizin moralinizi bozmasın. Deneme yanılma halinde, zamanla çok iyi hasır şapkalar örebileceksiniz. Başlarda tek model yapmayı öğrenirsiniz. Bir iki hafta sonra modellerinize çeşitler katabilirsiniz… Yapacağınız şapkalarda önemli bir nokta, gerçekten göze hitap edebiliyor olmaları. İnsanlar şapkalarınızı alırken görüntüsüne bakıp alacak.

Hasır Şapka Kimlere Satılabilir?

Evde hasır şapka yapımı sürecini öğrendikten sonraki en önemli aşama ise satış yapabilmek. Evet, ne kadar güzel şapkalar yaparsanız yapın, ürünlerinizi başarılı şekilde satamazsanız para elde edemezsiniz. Çok güzel ipuçlarıyla size, hazırladığınız hasır şapkaları nasıl satabileceğinizi anlatacağım.

Öncelik eğer bir firma ile anlaşarak hasır şapkalar hazırlayacaksanız sarış için dertlenmenize gerek yok. Şehrinizde hasır şapka hazırlayan firmalarla, mağazalarla iletişime geçerek onlarla çalışabilirsiniz. Firma size gerekli tüm malzemeleri sağlar. Ardından istenilen sayıdaki ve modeldeki hasır şapkaları hazırlarsınız. Zamanında teslim edersiniz. Firmayla çalışmak bu şekilde işliyor.

Hasır şapka yapıp satmak kendi başınıza daha karlı olacağı için ben bu yöntemi size detaylı anlatıyorum. Eğer kendiniz hasır şapkalar hazırlayıp satacaksanız size bazı tavsiyelerim olacak. Bu yolları izleyip, iyi satışlar yapabilirsiniz.

hasır şapka kimlere satılır
Hasır şapka satmak

Hasır Şapkalarınızı Satmak İçin İpuçları:

  • Fiziksel satıştan bahsedecek olursam… Eğer Antalya, İstanbul, İzmir, Muğla, Mersin, Aydın gibi yaz aylarında, kalabalık olan yoğun bölgelerde yaşıyorsanız çok şanslısınız. Tatil bölgelerinde satış yapmanız çok daha kolaydır. Şehrinizdeki çarşılarda şapka satan yerlere hasır şapkalarınızı sunabilirsiniz. Şapkalarını beğenen dükkanlar sizden belli sayıda şapka alabilir. Bunun dışında satışını gerçekleştirmek için mağazasında tutabilir. Ne kadar satış yapılırsa kendisi de belli bir oranda kar alır.

Örneğin bir şapkanızı 100 TL’ye satıp 30 TL’sini kendisi alabilir. Bu durum sizi rahatsız edebilir ancak satış yapılan mağazaların günlük müşterileri olduğu için ürünlerin satılması daha kolay olabiliyor. Şapkalarınızı hızlı satabilmek için bu bahsettiğim yöntemi kullanabilirsiniz. Evde hasır şapka yapımı ile para kazanın diyebilmem için sıraladığım yolları iyi değerlendirebilmelisiniz.

  • Diğer bir tavsiyem ise kesinlikle sosyal medya mecralarından faydalanabilmeniz. Özellikle Instagram bu konuda çok işinize yarayacak bir platform. Instagram butikleri son zamanlarda çok popüler hale geldi. Çeşitli mağazalar, Instagram hesaplarını artık online mağazaları olarak kullanıyor.

Örneğin siz de güzel bir alakalı isimle hesap açabilir ve yaptığınız hasır şapkalarının fotoğraflarını oraya yükleyebilirsiniz. Hatta bir ipucu! Şapkaları insan model kullanarak fotoğraflarsanız çok güzel işler ortaya çıkabilir. Instagram profiliniz ne kadar estetik olursa, o kadar çok müşteri çekersiniz.

  • Ayriyeten satışlarınızı daha güvenilir kılmak ve Türkiye’nin her yerine satış yapabilmek için Shopier’den faydalanabilirsiniz. Shopier, herkes için satış yapmayı çok kolay ve güvenli hale getiren bir platform. Bu sayede sosyal medya hesaplarınızdan rahatça satış gerçekleştirebilirsiniz.
  • Instagram dışında reklamınızı yapmak için Facebook grup ve sayfalarından faydalanabilirsiniz. Ek iş sayfalarına üye olup burada Instagram hesabınızı ya da yaptığınız ürünlerin fotoğraflarını paylaşabilirsiniz.
  • Sosyal medyanın dışına çıkarak, n11 gibi çeşitli E – Ticaret siteleri aracılığıyla da satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde de geniş çevrelere satışlar yapmak gayet mümkün!

Evet sizlere başarılı çıkacağınız hasır şapka satış ipuçlarını verdim. Bu yolları izleyerek kazançlı çıkabilirsiniz. Unutmayın ki pazarlama stratejileriniz çok önemli… Hadi vakit kaybetmeden evde hasır şapka yapımı ile para kazanın!

Hasır Şapka Yapımı ile Ayda En Az 4.000 TL Kazanç!

hasır şapka yapımı kazancı
Ek iş fikirleri

Sizlere yukarıda sıraladığım yolları başarıyla gerçekleştirebilirseniz çok kazanacaksınız… Evet yanlış okumadınız. Her ay hasır şapka satışından ortalama 4.000 TL kazanabilirsiniz. Şapka modellerine göre her birinin fiyatı muhtemelen farklı olacaktır. Daha gösterişli ve büyük bir hasır şapkayı ortalama 200-250 TL’ye satabilirsiniz. Ayda 20 tane ve daha fazlasını satarsanız çok daha yüksek paralar alma şansınız var.

Türkiye’nin her yerinden ek gelir elde etmek isteyenlerin karlı çıkacağı bir iş. Özellikle ev hanımları için çok avantajlı. Evden çıkmanıza gerek bile kalmadan, oturduğunuz yerde hasır şapkalar tasarlayarak paralar kazanacaksınız. Eğer öğrenciyseniz de hafta sonları ve derslerinizin yoğun olmadığı zamanlarda hasır şapka satarak para kazanabilirsiniz. Bu iş için sabırlı ve çalışkan olmanız gerekiyor. İşte böylelikle evde hasır şapka yapımı sayesinde çok yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz! diyebilirim!

Hasır Şapka Yapımı Maliyeti

hasır şapka yapımı maliyeti
Hasır Şapka Maliyeti

Kazancınızdan emin olmak için hasır şapka yapımı için ne kadar maliyet gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Hasır şapka yapımı için en önemli malzeme doğal olarak kullanacağınız hasır veya kağıt ip. Kağıt ipler hasır şapka yapımında sıklıkla kullanılıyor. Ayrıca renk renk kağıt ipleri bulabilirsiniz. Oldukça güzel görüntüler oluşabiliyor. Bunları topluca ucuz fiyata alakalı yerlerden alabilirsiniz.

Ortalama 50 -70 TL gibi bir maliyetle hasır şapka yapımı işine girebilirsiniz. Yanlış anlamayın 70 TL ile tek bir tane şapka yapmayacaksınız… Elinizle kendiniz şapkaları yapacağınız için malzemeler dışında para harcayacağınız başka bir makine vs. gerekmiyor. Çok uygun değil mi? Böylelikle sermayesiz iş yapmış olacaksınız. Evet şimdi rahatlıkla söyleyebilirim… Evde hasır şapka yapımı ile çoook paralar kazanın!

Hasır şapka yapımı gibi diğer ek iş fikirleri hakkında daha fazla bilgi almak için Evde Ek İş yazı kategorimize de göz atmanızı tavsiye ederim.

Hasır şapka yapıp satarak para kazanmak hakkında merak ettiklerinizi, aşağıda YORUM kısmında paylaşabilirsiniz!

BÜLTENE KATILIN

E-posta listemize kayıt olarak yeni makalelerimizden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir hata oluştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü