Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak

Çiğ köfte çılgınlığı hala sürüyor. Ülkemizde yapılan istatistiklere göre en çok tercih edilen fast food tüketim ürünleri döner ve çiğ köfte.  Sadece kendi mahallenizde bile iki, üç ve hatta belki de dört tane çiğ köfteci dükkanı görmüş olabilirsiniz. Aklınızdan ‘Bu kadar çiğ köfteci nasıl iş yapabilir?’ diye soru da geçmiş olabilir. İşte cevabı bu. Ülkemizde en çok tüketilen hızlı tüketim yiyecekleri arasında olması sebebi ile hemen hemen hepsi oldukça büyük karlar ile dükkânlarını işletmektedirler.

Çiğ Köftede Franchising (Bayilik) Sistemi

İnternet üzerinde reklamlarda, sokakta ve hatta otobüs içerisindeki afişlerde bile franchising yani Türkçe ismi ile bayilik veren firmalara denk gelmişsinizdir. Kimi zamanlar uygun koşulları yakaladığınızda özel kampanyalar dahilinde ücretsiz çiğ köfte franchising bile alabiliyorsunuz. Ücretli olanlar da günümüzde ulaşılmayacak fiyatlarda değiller. Piyasada çok fazla sayıda çiğ köfte markası mevcut. Önemli olan en çok hangisinin sizin işletmenize değer katacağını belirlemek olmalıdır. Bu kararı verirken bulunduğunuz çevreyi dikkate almalısınız. Çünkü muhitten muhite göre güvenilen çiğ köfte markası değişim göstermektedir.

Çiğ Köfte Bayilik Ücretlerinin Ortalaması

Sizler de açacağınız çiğ köfteci dükkânınızda müşteri kazanma sıkıntısı olmadan hızlı bir şekilde kazanç elde etmek istiyorsanız bayilik sistemini kesinlikle düşünmelisiniz. Markadan markaya bayilik ücretlerinde değişim gösterse de günümüz piyasasında ortalamasının 10-15 bin TL civarı olduğunu söyleyebiliriz. Hazır müşteri ve güven duyulan bir marka adı altında satış yapmak gibi avantajlar göz önünde bulundurulduğunda aslında çok da büyük rakamlar değiller.

Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak İçin Kredi Çekmek

Dükkan ve açılış masraflarınızın tamamını kredi çekerek işe başlarsanız bu sizin için çok büyük yıkım anlamına gelecektir. Çünkü işlerin yolunda gittiğini ve en iyi haliyle sürdürüldüğünü varsaysak bile sadece çektiğiniz krediyi faizleri ile birlikte ödeyebilirsiniz. Sizin kendi harcamalarınızı karşılayamadığınız için sürekli bir eskiye düşme söz konusu olacaktır. Bu sebeple çekeceğiniz kredinin miktarı konusunda biraz cimri davranmanızda fayda var. Çiğ köfteci dükkanı ile ek gelir elde etmeyi düşünüyorsanız eğer ve ileride zora düşmek istemiyorsanız elinizde minimum 15 bin TL nakit olması gerektiğini hatırlatırız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ