Bebek Şekeri ile Evde Ekiş İmkanı

El becerisi olan kişilerin yapabileceği işlerin sınırı yok. Eli tığ işine veya örgüye yatkın olan kişiler çok çeşitli işlerle para kazanabiliyorlar. Bu işleri boş zamanlarını geçirmek için yapanlar olduğu gibi, bu işlerden para kazanmak için yapanlar da bulunuyor. Piyasadaki el emeği ürünlere talebin artması yeni bir iş sektörü yarattı. Nikah şekeri, bebek şekeri, hediyelik ürünleri el örgüsü ile yapıp, süsleyerek ortaya çıkan şık hediyelikler, farklı amaçlarla kullanılıyor.

Evde Neler Yapılabilir?

Bebek sahibi olanlar ister kendileri örerek, isterseler de sipariş vererek yaptırdıkları bu el örgüsü süslemeleri gelen konuklara ikram ediyorlar. Hem şık hem de el emeği olduğu için özel bir yeri olan bu bebek şekerleri buzdolabı süsü, araç süsü, anahtarlık olarak kullanılabiliyor. Bu el örgüsü hediyeliklerin içerisine badem şekeri konularak renkli tüller ve kurdelelerle bağlanıyor. Fotoğrafta görüldüğü gibi tepsilerle gelen konuklara dağıtılıyor.

El becerisine güvenen, eli tığ veya şiş tutan kadınlar önce örgüden farklı şekillerde minik süsleri hazırlar. Sıra şekerleri tüllerle bağlamaya gelir. Üzerlerine istenirse bebeğin adı ve doğum tarihinin yazıldığı kartlar takılır. Şık tepsilerle bebek kutlamasına, gözaydına, mevlüte gelen misafirlere dağıtılır.

Para kazanmak için evde hediyelik örmek isteyenler bu işi yapan firmalarda iş isteyebilir. İnternet’ten veya hediyelik işi yapan kişilerden de sipariş alınabilir. İsterseniz yorum bölümüne adınızı ve yaşadığınız yeri yazarak eve iş veren firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ