AVM’de Mağaza Açmak

Dönemsel meslekler ve iş grupları vardır. Her sezon farklı gelirler getirir. Yaz aylarında yapılacak işler ise kış ve sonbahar aylarına göre daha geniş kapsamlıdır.

Kış aylarında belli başlı işlerde de genel bir düşme meydana gelir. İnsanlar sokaklara çıkmaktansa alışveriş merkezlerinde zaman geçirmeyi tercih ederler. Hal böyle olunca da alışveriş merkezlerinde ki mağazalar daha fazla kazanır. Fakat bir AVM de dükkan kiralamak yada dükkan sahibi olmak ise herkesin yapabileceği bir şey değildir. Baylilik alıp işletmenin bile aldığınız bayiliğe göre zor yanları mevcuttur. Bazı bayilikler kira bedelini de öderken, bazıları ödemeyebiliyor. Bu durumda ise büyük markaların bayiliklerini alıp, döndürmek mantıklı gibi görünse de maddi açıdan AVM’de Mağaza Açmak daha ağır gelebilir.

AVM’de Mağaza Açmak, son zamanların en popüler iş grupları arasında yerini aldı. İnsanların büyük kısmı neredeyse yemeklerini bile alışveriş merkezlerinde yer oldu. Durum böyle olunca da küçük esnafın zamanla erimesi de gözlemlediğimiz durumlar arasında.

Özellikle İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir gibi büyük şehirlerde, neredeyse her ilçede birden fazla alışveriş merkezi bulunuyor. Bu durum da da günümüzde Avm’lerde dükkan açmak yada stant kurmak oldukça karlı sonuçlar doğurabilir.

AVM’lerde marka mağazaların haricinde yapabileceğiniz stant işlerinden bazıları şöyledir;

  • Bardak mısır bayiliği
  • Kahve stantları
  • Açık parfüm bayilikleri
  • Eşarp, şal, t-shirt gibi ürünler satmak
  • Şekerleme bayiliği
  • Cep telefon aksesuarları stantı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ