Home » İş Fikirleri » Sermayeli İş Fikirleri » Tekel Bayi Açmak

Tekel Bayi Açmak

tekelbayiiacmakasdfgokhö

Tekel bayi açmak genelde çoğu insanın aklından geçen bir iş fikri olmuştur herzaman.Tekel bayi açmak istiyorum diyorsanız öncelikle yapmanız gereken işlek bir cadde üzerinde bir dükkan bulmalısınız.Bulduğunuz dükkanın araçların geçiş güzergahında olmasıda sizin için ayrıca bir avantaj olacaktır.Çünkü insanlar arabayla gelip geçerkende dükkanınızdan kolaylıkla alışveriş yapabilmeli.Dükkanı tuttuktan sonra içki ve sigara satan toptancı bayiler zaten sizi bulur çünkü onların amacıda mal satmaktır.Siz çerezleri , çikolataları ve diğer esktradan satacağınız ürünlerin toptancılarını bulup uygun fiyattan anlaşmanızdır.

Tekel bayi açmanın maliyeti ortalama olarak 30 bin lirayı gözden çıkarmalısınız.Bu maliyet dükkanı açacağınız yere ve dükkanın durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Tekel bayi açma şartları’na gelince ; Tekel bayi açmak için neler gerekli onları tam olarak tespit edip evrakları tamamlamanız gerekmektedir.

İlk önce dükkan için çalışma ruhsatı başvurusunda bulunacaksınız.Çalışma ruhsatınızı almanız için gereken evrakları tamamlamanız gerekiyor.Bunlar, başvuru formu, noter tasdikli kira kontratı, vergi levhası, tapu ve itfaiye raporu olması gerekmektedir.Dükkan açacak kişi ilk defa bir işyeri açacaksa yada başka bir şirketi yoksa ayrıca ikametgah,nüfus cüzdan sureti, 2 tane fotoğraf ve dernek kaydı ile başvuracak. Tam tersine tekel bayii açacak kişi firma sahibiyse ayrıca şirket sözleşmesi, ticaret odasından faliyet belgesi,vekaletname,şirket, sicil gazete ve şirket yetkilisinin ikametgah ve nüfus cüzdan sureti ile başvurması gerekiyor.

Fakat daha önceden kurulmuş bir tekel bayii devralıyorsanız ; noterden devir sözleşmesi, vergi levhası, kira kontratı, eski ruhsatın aslı, ikametgah ve nüfus cüzdan sureti gibi evrakları tamamlamanız gerekmektedir.

Gelen aramalar:
  • tekel bayi açmak
  • tekel bayi açma maliyeti
  • tekel bayii açma şartları
  • tekel bayii açmak
  • tekel bayi açma şartları

1 Yorum

  1. iş yeri açma ruhsatı bakkal market aktar tekel bayii baharat kuruyemiş dükkanı ve tüm gıda pazarları
    Ekleyen turgut çevik (Herhangi Bir Yer)

    iş yeri açma ruhsatı bakkal market aktar tekel bayii baharat kuruyemiş dükkanı ve tüm gıda pazarları iş yeri açma ve ustalık belgesi şu an iş yerim olmadığı için kiralıktır. 2001 yılında milli eğitim bakanlığından alınan bu belgem türkiyenin her yerinde geçerlidir. iletişim 0.543.566.81.82 den yada turgutcevik42@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz. hayırlı kazançlar…0.543.566.81.82 turgut çevik

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Yandex.Metrica