Home » İş Fikirleri » Sermayeli İş Fikirleri » Sigorta Acenteliği Açmak

Sigorta Acenteliği Açmak

sigorta-acenteleri

Ülkemizde son yıllarda sigorta acenteliği açmaya ilgi büyük olduğu için alınan son verilere göre neredeyse 15 bin acente faaliyet göstermektedir.Bu nedenle sigorta sektöründe yıllık yüzde 10 büyüme olduğu gözlenmektedir.
Sigorta acenteliği açnak istiyorum diyenler gerekli bazı şartları karşılaması gerekmektedir.Sigorta acenteliği açmak için ilk olarak 4 yıllık üniversite mezunu olmanız yada 2 yıllık sigortacılık mezunu olmanız gerekmektedir.Sigorta acenteliği açmak için Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’ndan uygunluk belgesi almanız gerekiyor.Uygunluk belgesi almak için ise öncelikle ticaret odasına kayıt olmanız gerekmektedir.Ticaret odasına kayıt için gerekli evrakları teslim ettiğiniz zaman acentelerin talepleri TOBB tarafından müsteşarlığa bildiriliyor.Müsteşarlık tarafından yapılacak değerlendirmeye göre uygun görülenler levhaya kaydedilmek üzere TOBB’a bildiriliyor.Bu bildirim uygunluk belgesi niteliği taşımaktadır.Uygunluk belgesi alan kişi levhaya kayıt ve ruhsat için en fazla 6 ay içinde TOBB’a başvuruda bulunmalıdır.Levhaya kayıt olduktan ve kayıt için belirlenen ruhsat bedelini ödedikten sonra sigorta şirketinizle acentelik sözleşmesi yapmak ve bunu odaya bildirmek zorundasınız.

Sigorta acenteliği açarak kazanacağınız paraya gelince bu acentelik sözleşmesi yaptığınız sigorta şirketine bağlıdır. Genelde Sigorta acenteleri yüzde 20-30 arasında komisyon bedeli almaktadır.

Gelen aramalar:
 • sigorta acentesi açmak 2013
 • sigorta acentesi açma şartları 2013
 • sigorta acentesi açmak
 • sigorta acentesi açmak için gerekli belgeler 2013
 • sigorta acentesi açmak için gerekli şartlar 2013

3 Yorumlar

 1. profesyonel fotograf ve kamera işlernini bize paslayın prim kazanın.
  neslihan hnm 0536 820 20 57

 2. 10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…

  TAMER ERDEM
  SİGORTA
  ARA.HİZM.LTD.ŞTİ.
  Genel Müdürlük
  Hürriyet Mah.267.Sok.No:16
  (Kuveyt Türk Bankası Sok.)
  0212 618 48 80

  • sigorta acenteliği için şarlar nedir me kadar maddiyat gerekli ben 3 yıllıl eğitim enstitüsü matematik bölümü mezunuyum

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Yandex.Metrica