Home » İş Fikirleri » Sermayeli İş Fikirleri » Market yada SüperMarket Açmak

Market yada SüperMarket Açmak

marketacmakdsfsdhdf

Market açmak yada süpermarket açmak istiyorum diyorsanız öncelikle bu işe başlamadan önce araştımanızı , ne kadar kazanabileceğinizi , müşteri potansiyelini nasıl yakalayabileceğinizi ve maliyetini hepsini hesaplamanız gerekmektedir.Çünkü günümüzde market sayısı çok fazladır hemen hemen her sokak başında bakkal, market veya süpermarket vardır.Bakkal türü açacaksanız hiç başlamayın derim çünkü büyük marketler bakkalcılığı bitirmiş durumdadır ve çoğu bakkallar satışlarının azalmasından dolayı kapanmış durumdadır.
Kendi adınıza bir market açıp bu işte başarılı olmak istiyorsanız markalı ürünleri çevrenizdeki büyük marketlerden biraz daha ucuza satarak sürümden kazanabilirsiniz.Fakat sermayeniz fazlaysa büyük bir firmanın bayiliğinide alabilirsiniz.Bu sayede satışlarınız daha kolay ve daha fazla olur.Günümüzde pek çok firma bayilik vermektedir.Bim,Diasa,Şok… vs. firmadan bayilik alabilirsiniz.

Marketinizi bulunduğunuz yerde mahallede açmak istiyorsanız sokak arasına değil cadde üzerine açmayı tercih etmelisiniz.Satacağınız ürünlerde fazla çeşitlilik olması daha fazla kazanmanızı sağlayabilir.Müşteri kazanmak istiyorsanız çevrenizdeki marketlerden biraz daha indirimli satmaya çalışın.

Market açmanın maliyeti açacağınız marketin büyüklüğüne göre değişebilir.Kendi adınıza orta kapasitede bir market açmak istrseniz 30-50 bin lirayı bulabilir. Fakat bunun aksine büyük bir süpermarketten bayilik almayı düşünürseniz 150-250 bin lira bir maliyet gerekmektedir.

Market açma şartlarını ve gerekli evrakları bulunduğunuz belediyeye danışarak daha detaylı öğrenebilirsiniz.Bu işi daha önce yapmış yada yapmakta olan kişilerden de fikir alarak bu işe başlarsanız daha başarılı olabilirsin.

Gelen aramalar:
 • market açma maliyeti
 • market açmanın maliyeti
 • market açmak maliyeti
 • market acmak
 • market düzeni

2 Yorumlar

 1. Selde Soğutma

  marketleriniz için buzdolabı,soğutucular sağlayabiliriz http://www.seldemarketing.com

 2. MARKET EKİPMANLARI SIFIR VE EKONOMİK A’DAN Z’YE TÜM MARKET EKİPMANLARI BURADA!!!!!!

  ARM DİZAYN RAF VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ İMALATI

  SIFIR MARKET RAFLARI
  SIFIR SÜTLÜK DOLAPLARI
  SIFIR ŞARKÜTERİ DOLAPLARI
  SIFIR MARKET EKİPMANLARI
  ADRES: İKİTELLİ OSB DEMİRCİLER SİTESİ D/3 BLOK NO:325 İKİTELLİ/İSTANBUL

  0212 659 37 25
  0532 345 24 65
  0212 659 37 26
  0532 576 14 51
  NOT: TÜRKİYE GENELİNE HİZMET VERMEKTEYİZ…

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Yandex.Metrica