Home » İş Fikirleri » Sermayeli İş Fikirleri » Manav Dükkanı Açmak

Manav Dükkanı Açmak

manavdukkaniacmakfdsdfsd

Manav dükkanı açmak genelde pazarlama işiyle uğraşmış ve bu işte başarılı olabileceğini düşenenler tarafından başvurulan bir iş fikridir.
Manav dükkanı açmak istiyorum diyorsanız bütün hesaplarınızı iyi yapmalısınız aksi takdirde bu işten zararlı çıkabilirsiniz.Öncelikle manav dükkanınızın yerini iyi seçmelisiniz.Dükkanınızı akşamlarıda açık tutacaksanız hem dükkan içini hemde dükkan dışını iyi aydınlatmalısınız.ilk etapta soğuk odaya gerek duymassanız market tipi dolaplar işinizi görecektir.Satacağınız meyve ve sebzeleri taleplere göre belirleyin. Çünkü bazı yerde elma,portakal vs. meyve çok satarken bazı yerlerde ise muz,kivi,ananas vb meyveler daha çok satar.Satacağınız ürünlerin miktarını bulunduğunuz yerin ekonomik durumuna görede belirlemelisiniz.Bunun yanında sadece dükkanda değil pazarlarda da satış yapın.
Manav işinde çok kazanmak istiyorsanız satarken değil alırken kar edin.Alacağınız ürünlerle ilgili haldeki bütün toptancılardan tek tek fiyat teklifi alın.Alacağınız ürün hangi toptancıda en ucuzsa onu tercih edin.Ucuza aldığınız ürünü piyasadan çok az indirim yaparak satın ki size olan talep fazla olsun ve bu sayede devamlı müşteri kazanmaya çalışın.Sürekli taze ürün alıp satın.Taze ürünlerin hale geldiği günleri takip edin örneğin pazartesi-çarşama ve cuma günleri geliyor farzedelim.Pazartesi halden mal alıyorsanız çarşambaya kadar satabileceğiniz kadar mal alın.Böylelikle rafınızda satılmayan ürün kalmaz ve en az fire ile satış yapmış olursunuz.Aracınızın olması nakliyede size kolaylık sağlayacaktır.2. eli bolca bulunan mini kamyonetlerden bir tane satın alırsanız nakliyelerde hem fazladan nakliye bedeli ödememiş hem de nakliye de kolaylık sağlarsınız.

Manav dükkanı açmanın maliyeti ilk başta 15-20 bin lira arasındadır.Manav dükkanı açarak elde edilen kar oranlarını düşündüğümüzde  ise genelde yüzde 50 ile yüzde 100 kar elde edebilirsiniz.

Gelen aramalar:
  • manav açmak istiyorum
  • manav dükkanı açmak
  • manav dükkanı açmak istiyorum
  • manav açmak
  • manav işinde para varmı

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Yandex.Metrica