Home » İş Fikirleri » Sermayeli İş Fikirleri » Akaryakıt İstasyonu Açmak

Akaryakıt İstasyonu Açmak

fft99_mf2514588

Akaryakıt istasyonu açmak diğer işlere nazaran biraz daha fazla sermaye gerektiren bir koludur.Akaryakıt istasyonu açmak istiyorum dediniz ve bir akaryakıt istasyonu kurmaya karar verdiniz diyelim.

Akaryakıt istasyonu nasıl kurulur sorusunun cevabını vermeye çalışacagız.Öncelikle geniş bir alana sahip bir arsanız olması şarttır.ve Bu arsanın bulunduğu bölgenin imar planında ticaret ve sanayi alanı olması gerekir.Eğer bu arsa tarım arazisi ise bu arsayı tarım arazisinden çıkarmak zamanınızı alacaktır.Arsanızın bulunduğu alan en yakın akaryakıt istasyonuna şehirlerarası yollarda 10, şehir içi yollarda 1 km’den az olamaz.

Akaryakıt istasyonu açmak için gerekenler ve akaryakıt istasyonu açmak için gerekli belgelere gelince ; Akaryakıt istasyonun kurulacağı alanın 1000’lik ve 5000’lik plana uygun olmalıdır.Alanın en az 1200 m2 ve yola cephesi 40 m olması gerekiyor.Topluma açık mekanlardan ( cami, okul, top sahası, hastane metro istasyonu vb.) 50 mt mesafede olmalıdır.Yer kiralık ise en az 5 yıllık kira kontratı gerekiyor.Akaryakıt İstasyonları için 2.sınıf G.S.M. Ruhsatının alınması ve Otogaz emniyet mesafelerine uygun olmalıdır.

Hangi akaryakıt firmasının bayisi oluyorsanız bayilik sözleşmesi yapmanız gerekiyor.Arsanız için belediyeden 2.sınıf G.S.M. ruhsatı almanız gerekiyor.İstasyon personelinin sertika alması gerekiyor bu sertifikayı M.M.O. kanalıyla alabilirler.Akaryakıt istasyonunda kullanılacak bütün malzemelerin temin edilmesi ve montajının yürürlükteki standartlara göre yapılması gerekiyor.

Sonuç olarak akaryakıt istasyonu nasıl açılır , akaryakıt istasyonu için gereken belgeler ve akaryakıt istasyonu açmak hakkında kısaca bilgi veryeme çalıştık.Daha önce bu işi yapmış kişilerden yada şuanda yapan kişilerden daha detaylı bir bilgide alabilirsiniz. Bu işle ilgilenenlerin tecrübeleri size yardımcı olacaktır.

Gelen aramalar:
  • g ne l m istasyonu
  • benzin istasyonu açmak
  • akaryakıt istasyonu açma maliyeti
  • bayrak parası veren petrol istasyonları 2015
  • petrol istasyonu açma maliyeti

Yorum Bırakın!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Yandex.Metrica